Lufta e përgjakshme në Gazë, mbi 200 palestinezë të vrarë dhe rreth 368 të plagosur brenda 24-orëve

lufta e pergjakshme ne gaze mbi 200 palestineze te vrare dhe rreth 368 te plagosur brenda 24 oreve

Të paktën 201 persona janë vrarë dhe 368 të tjerë janë plagosur në Gaza gjatë 24 orëve të fundit. Shifrat e fundit u publikuan nga ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi, shkruan Sky News.

Dy sulme izraelite, një në një ndërtesë në qytetin e Gazës dhe tjetra në një kamp refugjatësh në Nuseirat – u raportuan të premten.

Deri më tani, më shumë se 20,000 njerëz janë raportuar të vrarë në Gaza që nga 7 tetori, ndërsa 1,200 është numri në Izrael.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts