Lufta në Gaza, Gjykata ndërkombëtare e Drejtësisë hedh poshtë kërkesën e Izraelit, ja për çfarë bëhet fjalë

lufta ne gaza gjykata nderkombetare e drejtesise hedh poshte kerkesen e izraelit ja per cfare behet fjale

GJND vendosi se nuk do të hedhë poshtë çështjen e gjenocidit me kërkesë të Izraelit.

“Gjykata konsideron se nuk mund të pranojë kërkesën e Izraelit që çështja të hiqet nga lista e përgjithshme,” thotë gjyqtari Joan E. Donoghue.

vijon/…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts