Lufta në Gazë, Izraeli arreston më shumë se 200 anëtarë të Hamasit dhe Xhihadit Islamik

lufta ne gaze izraeli arreston me shume se 200 anetare te hamasit dhe xhihadit islamik

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) dhe Agjencisë Izraelite të Sigurisë (ISA) deklaruan sot se më shumë se 200 operativë të Hamasit dhe Xhihadit Islamik janë arrestuar këtë javë.

Sky News raporton se ata u arrestuan në Gaza, dhe disa prej tyre janë dorëzuar vullnetarisht.

Deri më tani, Izraeli pretendon se ka arrestuar rreth 700 anëtarë të grupeve militante.Izraeli e ka përqëndruar sulmin e tij në very të Gazës. Sipas IDF-së çdo ditë ka përplasje dhe luftime të ashpra me anëtarët e Hamasit. Vetëm dje, IDF publikoi pamjet e një tuneli, i cili në brendësi të tij kishte ujë dhe energji elektrike dhe lidhej me godinën e një spitali aty afër.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts