Lufta në Gazë, Katari: Kemi arritur zgjatjen e marrëveshjes së armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit me 2 ditë të tjera

Lufta në Gazë, Katari: Kemi arritur zgjatjen e marrëveshjes së armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit me 2 ditë të tjera
lufta ne gaze katari kemi arritur zgjatjen e marreveshjes se armepushimit mes izraelit dhe hamasit me 2 dite te tjera

Katari njoftoi se është arritur një marrëveshje për të zgjatur armëpushimin në Rripin e Gazës për dy ditë të tjera. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Jashtme e Katarit përmes një postimi në platformën ‘X’.

Njoftimi vjen pasi presidenti i SHBA-ve, Joe Biden zhvilloi një telefonatë me kryeministrin e Katarit të hënën, sipas CNN.

Egjipti kishte thënë më herët se kishte përpjekje të vazhdueshme për të zgjatur pauzën me dy ditë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts