Lufta në Gazë, Presidenti Biden takohet me familjet e pengjeve

Lufta në Gazë, Presidenti Biden takohet me familjet e pengjeve
lufta ne gaze presidenti biden takohet me familjet e pengjeve

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka takuar dhjetëra anëtarë të familjeve të amerikanëve të mbajtur peng nga Hamasi, sipas agjencisë së lajmeve AFP.

Takimi i parë personalisht i Biden me të afërmit u zhvillua në Shtëpinë e Bardhë, thonë zyrtarët amerikanë, ku ishte i pranishëm edhe Sekretari i Shtetit, Antony Blinken. Sakaq mësohet se të pranishëm në takim ishin edhe
të afërm të të tetë shtetasve amerikanëve ende të pagjetur.

Kujtojmë se katër shtetas amerikanë u liruan në armëpushimin shtatë-ditor muajin e kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts