Lufta në Izrael, goditet me raketë selia e OKB në Liban

lufta ne izrael goditet me rakete selia e okb ne liban

Selia e paqeruajtësve të OKB-së u godit nga një raketë në qytetin jugor të Naqoura, mes shkëmbimeve të zjarrit në kufirin me Izraelin, raportojnë mediat e huaja.

“Shtabi ynë në Naqoura u godit me një raketë dhe ne po punojmë për të verifikuar se nga ku. Paqeruajtësit tanë nuk ishin në strehimore në atë kohë. Për fat të mirë, askush nuk u lëndua,” tha UNIFIL në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts