Lufta në Ukrainë, Bashkimi Evropian vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian ka vendosur një paketë sanksionesh të reja ndaj Rusisë, për shkak të luftën në Ukrainë.

Suedia e cila mban presidencën e radhës të BE-së, deklaroi se paketa përfshin masa që synojnë të kundërshtojnë shmangien e sanksioneve. Sakaq ka bërë me dije se detajet do të bëhen publike në një moment të dytë.

Që prej fillimit të pushtimit rus në Ukrainë në shkurt të vitit të kaluar, BE ka vendosur 10 raunde sanksionesh ndaj Ukrainës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts