Lufta në Ukrainë, bombardimet ruse plagosin një të moshuar në Kherson

Bombardimet ruse në Kherson të Ukrainës ka lënë të plagosur një të moshuar.

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:00 (me orën lokale), sipas guvernatorit rajonal Oleksandr Prokudin. 66-vjeçarja ka marrë plagë në kokë, por fatmirësisht nuk është në rrezik për jetën.

Kherson ka qenë një nga rajonet më të shënjestruar nga Rusiam së bashku me Bakhmutin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts