Lufta në Ukrainë, Ministria e Mbrojtjes ruse: Goditet depoja e municioneve të NATO-s në Sloviansk, qindra ushtarë ukrainas të vdekur

Ministria e Mbrojtjes ruse ka njoftuar se ushtria e Moskës ka goditur një depo municioni të NATO-s.

Depo e cila ishte e vendosur në Sloviansk, Donetks.

Gjithashtu mediat e huaja shkruajnë se si pasojë e sulmit janë vrarë rreth 100 ushtarë ukrainas.

“Një armë me precizion të lartë ka goditur një pikë të vendosjes së përkohshme për një njësi artilerie të forcave të Armatosura të Kievit dhe një depo municionesh të territorin e uzinës së qeramikës në Sloviansk”, ka bërë me dije Ministria e Mbrojtjes ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *