Lufta në Ukrainë, raportohen shpërthime pranë portit më të madh rus, shtohen forcat e sigurisë

lufta ne ukraine raportohen shperthime prane portit me te madh rus shtohen forcat e sigurise

Shpërthime të forta dhe të shtëna armësh janë raportuar në orët e para të mëngjesit pranë portit rus në Detin e Zi. Autoritetet në Novorossiysk, vendin ku edhe u raportuan shpërthimet, konfirmuan se pas kësaj ngjarjeje kanë shtuar forcat e sigurisë. Ndërkohë, Novorossiysk është një nga portet më të rëndësishme të Rusisë në Detin e Zi.

Lufta në Ukrainë vijon të mbetet shqetësuese, pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve që dy liderët, presidenti rus Vladimir Putin dhe Presidenti ukrainas të bisedojnë mes tyre dhe të arrijnë marrëveshjen e paqes. Së fundmi Ukraina ka zhvilluar sulme me dron në Moskë si kundërpërgjigje të sulmeve të njëpasnjëshme ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts