Lufta në Ukrainë, raportohet për 6 viktima dhe 37 të plagosur nga sulmet ruse në Chernihiva (Foto)

6 persona janë vrarë dhe të paktën 37 persona janë plagosur në një sulm me raketa ruse në Chernihiv, sipas Ministrisë së Brendshme të Ukrainës.

Sakaq mësohet se në mesin e të plagosurve janë 11 fëmijë.

Mediat e huaja shkruajnë se raketat ruse goditën një teatër dhe një universitet mëngjesin e sotëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts