Lufta në Ukrainë, rritet numri i viktimave, granatime ruse nuk ndalen

Autoritetet rajonale në Mykolayiv dhe Odesa kanë konfirmuar viktima të tjera ndërsa sulmet ruse vazhdojnë në të gjithë Ukrainën. Ata në qytetin jugor të Mykolaiv konfirmuan 31 vdekje pas një sulmi me raketa, të martën, në ndërtesën e administratës rajonale.

Në deklaratë shtohet se përpjekjet e shpëtimit po vazhdojnë dhe se në orët e fundit janë nxjerrë viktimat nga rrënojat. Ndërkohë, të premten, tre raketa goditën një zonë banimi në Odesa.

Guvernatori lokal, Maksym Marchenko konfirmoi se kishte viktima, por nuk dha më shumë detaje. “Armiku sapo ka kryer një sulm me tre predha në vendbanim”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *