Lufta në Ukrainë, shpërthime me dronë në qendër të Kievit

lufta ne ukraine shperthime me drone ne qender te kievit
lufta ne ukraine shperthime me drone ne qender te kievit

Sulmet ruse në Ukrainë nuk kanë të ndalur. Forcat ruse kanë goditur vazhdimisht infrastrukturën e vendit, me qëllim shkatërrimin e plotë. Ndërkohë dy shpërthime të forta kanë ndodhur gjatë natës në qendër të Kievit. Guvernatori i Kievit, Oleksiy Kuleba në një status në rrjete sociale bëri me dije se në Kiev ishte shpallur mbrojtja ajrore  për shkak të sulmeve ruse.

“Një alarm ishte shpallur në Kiev dhe në rajone të ndryshme të Ukrainës qendrore dhe lindore”, theksoi ai,.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts