Lufta në Ukrainë, zv.kryeministri i Britanisë së Madhe: Mund të zgjasë edhe me vite, aleatët perëndimorë të ndalojnë ofensivën e Putinit

Zëvendëskryeministri i Britanisë së Madhe, Domenic Raab, ka thënë për Sky News se lufta në Ukrainë mund të zgjasë nga disa muaj deri në vite.

Ai ka thënë se aleatët duhet të kenë një qëndrueshmëri strategjike në mënyrë që ofensiva e Vladimir Putinit të dështojë.

Raab e ka dhënë këtë intervistë për gazetaren e BBC, Sophie Rworth.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *