Lufta, zbulohen varre të tjera masive në Chernhiv, gjenden trupat e 700 ukrainasve të vrarë

Varre të tjera masive janë gjetur në Chernhiv. Sipas mediave, 700 ukrainas janë vrarë në qytetin verior të Ukrainës, ku secili varr ka nga një copë druri më të dhënat e të vdekurve.

Pamjet të cilat u shpërndanë nga deputetja ukrainase Lesia Vasylenko, vijnë pasi hetuesit mjeko-ligjorë filluan zhvarrosjen e një varri masiv në qytetin ukrainas.

Muajin e kaluar, kryetari i bashkisë së Chernihiv, Vladyslav Atroshenko tha se banorët e qytetit kishin mbetur të bllokuar pa energji elektrike, ngrohje dhe ujë ndërsa forcat ruse rrethuan rajonin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.