Lufta, zyrtari amerikan: Rusia është duke përdorur 100% të trupave që ndodheshin në kufij

Prej muajsh para se Putin të urdhëronte pushtimin e Ukrainës mbi 150 mijë trupa ruse ishin stacionuar përgjatë kufirit me Ukrainas.

Mësohet se pothuajse 100% e këtij grupi kanë zbarkuar në Ukrainë.

“Ky është vlerësimi ynë”, tha një zyrtar i lartë i Pentagonit për Reuters.

Në anën tjetër Pentagoni ka dërguar 500 ushtarë tjerë amerikanë në Evropë, ku numri i përgjithshëm i tyre shkon në rreth 100 mijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com