Luftoi në Kosovë, “terminatori” rus gjendet i vdekur në banesë, dyshohet se…

Ushtari rus, Vladislav Kasin, i cili ka luftuar si mercenar në disa luftëra ku mbështetësin interesat ruse ka ndërruar jetë.

Sipas mediave të huaja ai ka varur veten në shtëpinë e tij.
Sipas mediave të huaja, ai ka varur veten në shtëpinë e tij. Lajmin e kanë bërë të ditur të afërm dhe miq të tij në Facebook. Ata e kanë cilësuar me nofkën “terminatori”.

Kasin ka luftuar në Kosovë si vullnetar sipas mediave serbe në batalionin 125 të brigadës së motorizuar të ushtrisë së Jugosllavisë së atëhershme.

Ai është plagosur në Betejën e Koshares tek ‘Guri i gjatë’ me 5 qershor dhe gati humbi dorën nga një predhë e minahedhësit sipas raporteve të mediave serbe. Ai ka pranuar pensioni invalidi të luftës për disa muaj dhe pastaj u harrua sipas tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com