Luhet për titullin në Superiore dhe 1 milion euro, publikohen formacionet zyrtare të Partizani-Egnatia

luhet per titullin ne superiore dhe 1 milion euro publikohen formacionet zyrtare te partizani egnatiaPartizani dhe Egnatia luftojnë sonte për titullin e madh të Superiores. Një duel i cili pritet të ndezë “Air Albania’.

Finalja-e-Superkupes-Partizani-Egnatia-9-scaled-1-2048x1152

Të kuqtë duan të fitojnë trofeun e dytë radhazi ndërsa rrogozhinasit vijnë me moralin lart pas triumfuan në Kupën e Shqipërisë. Rrogozhinasit kërkojnë të shkruajnë historinë duke fituar për herë të parë kampionatin shqiptar.

FORMACIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Qirko, Atanaskoski, Sota, Sembene, Hadroj, Murataj, Maget, Rrapaj, Bintsuka, Cara, Mba.
Trajner: Orges Shehi

EGNATIA: Sherri, Fangaj, Dulis, Malota, Xhemajli, Ndreca, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Ibrahimoglu, Montenegro
Trajner: Edlir Tetova

Gjyqtar: Antoni Tejlor (Angli)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts