Lukashenko i kërkon Kievit të pranojë ofertën ruse: Bisedoni që vendi të mos humbasë shtetësinë

Udhëheqësi bjellorus, Alexander Lukashenko i bëri thirrje Kievit që të ulet dhe të zhvillojë bisedime me Rusinë, në mënyrë që Ukraina të mos humbasë shtetësinë e saj.

Rusia njoftoi se delegacioni i saj ishte gati të takohej me homologët ukrainas në qytetin bjellorus të Gomel, por Kievi tha se Bjellorusia ishte bashkëpunëtore në pushtimin rus dhe nuk mund të konsiderohet si një ndërmjetës neutral, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.