Lulzim Basha mbledh sot Kryesinë e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, ja kur nis takimi

Do të mblidhet sot në orën 12:30 Kryesia e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. Lajmi konfirmohet nga gazetari i “Panorama” Mariglen Kume.

Basha 1

Ende nuk dihet tema e diskutimeve mes kryedemokratit dhe deputetëve të tjerë të PD. Ndërkaq, nuk është bërë me dije qëndrimi i opozitës lidhur me votimin në Parlament të zgjatjes së mandatit për institucionet e reja të drejtësisë. Për të miratuar ndryshimet kushtetuese nuk mjaftojnë votat e PS, pasi duhen në total 94 vota.

Po ashtu mbetet e nxehtë çështja “Berisha” në Partinë Demokratike, pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e ish-kryeministrit nga Grupi Parlamentar.

Sali Berisha ka paralajmëruar mbajtjen e një tjetër takimi në Fier, ditën e martë, në kuadër të nismës së tij “Foltorja”. Ndërkaq ditët e fundit, deputetë dhe përfaqësues të tjerë të lartë në PD kanë sqaruar opinionin publik lidhur me vendimin për përjashtimin e Berishës.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.