“Lumë” gjobash ndaj automjeteve në Tiranë, policia ndëshkon mbi 11 mijë shoferë brenda javës

lume gjobash ndaj automjeteve ne tirane policia ndeshkon mbi 11 mije shofere brenda javes
lume gjobash ndaj automjeteve ne tirane policia ndeshkon mbi 11 mije shofere brenda javes

Plot 11 mijë masa administrative janë vendosur nga policia e Tiranës gjatë javës që lamë pas, ndërsa janë ndaluar 14 shoferë e ndaj 84 të tjerëve janë pezulluar leja e qarkullimit.

Njoftimi:

Këtë javë në Tiranë, Policia Rrugore ka marrë masa të rëndësishme për sigurinë e qarkullimit:

  • 14 persona janë ndaluar për vepra penale në trafik, duke përfshirë drejtimin e mjetit në gjendje të dehur, pa leje drejtimi, aksidente dhe korrupsion aktiv ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike.
  • U vendosën 11,462 masa administrative për një gamë të gjerë shkeljesh, duke theksuar rëndësinë e respektimit të rregullave të trafikut për një qytet më të sigurt.
  • 84 masa administrative janë paraparë për pezullim të lejes së drejtimit, me mundësi konvertimi në gjoba të dyfishta.
  • 8 automjete janë bllokuar për arsye të ndryshme, duke përfshirë mungesën e dokumentacionit dhe detyrime të papaguara.

Mos harroni, siguria në rrugë është përgjegjësi e të gjithëve. Respektoni rregullat dhe mbrojtja e jetëve nis nga ju!

#PoliciaRrugoreTirane #SiguriaNeRruge

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts