“Lumë” llave vërshon nga një vullkan në Islandë, publikohen pamjet e jashtëzakonshme (VIDEO)

Pamjet të mahnitshme janë fiksuar nga lartësia, në momentin kur një lumë llave dilte nga një vullkan në Islandë, i cili ka shpërthyer sipas raportimeve për herë të parë pas 6 mijë vitesh.

Bjorn Steinbekk, një profesionist i përdorimit të dronëve, regjistroi videon e jashtëzakonshme të dielën në karterin Fagradalsfjall në Gadishullin Reykjanes të Islandës. Të shumtë ishin personat që fotografuan fenomenin e rrallë, mes tyre edhe Steinbekk, i cili fiksoi momentin e pabesueshëm të shpërthimit të llavës

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.