Lushnja fitoi më në fund, por kryebashkiakja shkarkon trajnerin Gjyla me motivin se…

Ditën e djeshme Lushnja ka arritur të fitojë bindshëm me rezultatin 4-1 në shtëpi ndaj Shkumbinit. Por ditën e sotme kryetarja e Bashkisë së Lushnjes, Eriselda Sefa e cila mban postin e presidentes së klubit ka shkarkuar trajnerin Ilir Gjyla, asistentin Dritan Çuko si dhe administratorin e klubit Edison Koçi.

Ilir Gjyla Lushnja

Këtë lajm e ka bërë publike vetë Bashkia Lushnje me anë të një komunikate në profilin e saj zyrtar në rrjetin social “Facebook” duke i bërë me dije opinionit publik shkarkimin nga detyra e dy pjestarëve të stafit dhe një zyrtari të klubit për arsye të rezultateve të dobëta në fazën e parë të kampionatit.

KOMUNIKATA ZYRTARE E BASHKISË SË LUSHNJES –

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.