“Macja e zezë” për ekipet e mëdha në fazën e dytë/ Si “dogji” Bolonja pretendentët për titull këtë sezon

Bolonja e Sinisha Mihajloviçit, është padyshim “macja e zezë” e skuadrave të mëdha italiane në fazën e dytë të serisë A. Kuqeblutë arritën të barazonin kundër Milanit dhe Juventusit, teksa fituan mbrëmjen e sotme ndaj Interit.

BOLONJA

Bolonja nuk kishte regjistruar një histori të tillë suksesi në raport me Milanin, Juventusin dhe Interit, që prej sezonit 2011/2012, asokohe bolonjezët drejtoheshin nga Stefano Pioli, i cili është trajneri aktual i Milanit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.