Macron apelon për zbatimin e shtetit ligjor: Hiqni dorë nga leksionet për shqiptarët e serbët

21:44 25/06/2021

BE e përçarë për sjelljen ndaj Hungarisë

Samiti i krerëve të BE-se përfundoi me ndarje të thellë mes shteteve ish-komuniste që mbrojtën qeverinë hungareze dhe atyre të perëndimit që kërkuan që ajo të ndëshkohej për shkelje të të drejtave të njeriut. 

Presidenti francez Macron shkoi më tej duke u kërkuan liderëve evropianë që të heqin dorë nga leksionet për shtetin ligjor për shqiptarët e serbët. Sipas tij janë disa shtete anëtare që nuk kanë sundim të ligjit.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *