Macron e Scholz takojnë Osmanin me Vuçiçin, presidentja e Kosovës: Ai është burimi kryesor i mungesës së stabilitetit në rajon. Nuk do as zgjidhje e as paqe!

Edhe pse kanë deklaruar disa herë se mes tyre nuk do të ketë një takim, Vjosa Osmani dhe Aleksandër Vuçiç kanë zhvilluar një takim të shkurtër në Moldavi. Vjosa Osmani tha se gjatë takimit ishin të pranishëm edhe presidenti i Francës, Emanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts