Macron ia konfirmon Kurtit mbështetjen për Kosovën në KiE, kërkon formimin e Asociacionit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Sipas njoftimit të Presidencës franceze, Macron rikujtoi mbështetjen e palëkundur të Francës për pavarësinë dhe integrimin evropian të Kosovës. Ai nënvizoi përkushtimin e tij për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, në mbështetje të ndërmjetësimit evropian dhe bëri thirrje për zbatimin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts