“Macron mik i Serbisë”, Vuçiç flet për tensionet me Kosovën: I gatshëm për të biseduar me Kurtin, por…

macron mik i serbise vucic flet per tensionet me kosoven i gatshem per te biseduar me kurtin por
macron mik i serbise vucic flet per tensionet me kosoven i gatshem per te biseduar me kurtin por

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar për tensionet me Kosovën.

I pyetur nëse do të ketë një takim mes tij dhe kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ai tha se nuk beson se do të ketë një të tillë, ndërsa la të kuptohej se si nuk është kundër dhe se është i gatshëm.

Më tej ai ka folur edhe për takimin me presidentin francez Emmanuel Macron, për të cilën tha se Macron është një mik i sinqertë i Serbisë.

“Presidenti francez Emmanuel Macron është mik i sinqertë i Serbisë”, tha presidenti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts