Makina e tij përfundoi në greminë, ikona e muzikës turke mban premtimin, shkon në koncert me karrocë e këmbë të fashuara (Video)

Ikona e muzikës turke, Ibrahim Tatlises, ka kënduar para fansave të tij duke u ulur në një karrocë me këmbët e fashuara.

70-vjeçari u përfshi në një aksident rrugor ditën e djeshme në qytetin e Bodrumit, mirëpo përkundër frakturave në shputa, u largua nga spitali ku po trajtohej për ta mbajtur koncertin e paralajmëruar për ku ishte nisur.

Ibrahim6
Ibrahim6

Këngëtari legjendar u nis me autoambulancë për të shkuar në lokalin ku duhej të performonte siç ishte planifikuar – njofton Cumhuryet.

“Ne patëm një aksident sot, Zoti i Plotfuqishëm dërgoi engjëjt e tij, vetura jonë po rrotullohej në përrua. I premtova publikut tim këtë mbrëmje, thashë se do të dal në skenë, faleminderit fëmijëve të mi dhe familjes sime, dua të falënderoj gjithashtu policinë, xhandarmërinë dhe spitalin tonë, ata u kujdesën shumë për ne”, është shprehur Tatlises në skenë para se të niste interpretimin.

Këngëtari pësoi fraktura në kockat e shputave pas përplasjes së automjetit me një kamion, ndërsa ai kishte mbetur i bllokuar derisa u nxor nga ekipet e shpëtimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts