Makina rrotullohet në mes të rrugës, aksidentohet ministri izraelit i linjës së ashpër. VIDEO nga momenti i përplasjes

makina rrotullohet ne mes te rruges aksidentohet ministri izraelit i linjes se ashper video nga momenti i perplasjes
makina rrotullohet ne mes te rruges aksidentohet ministri izraelit i linjes se ashper video nga momenti i perplasjes

Ministri i Sigurisë Kombëtare i linjës së ashpër të Izraelit, Itamar Ben-Gvir u plagos lehtë në një aksident me makinë dhe u dërgua në spital të premten, tha policia, duke shtuar se ata po hetonin rrethanat.

Videoja e transmetuar në mediat izraelite tregoi se makina me të cilën po udhëtonte Ben-Gvir u rrokullis në një kryqëzim. Komisioneri i policisë Kobi Shabtai u tha gazetarëve se dy persona të tjerë u plagosën në incident. Ben-Gvir po largohej nga vendi i ngjarjes në qytetin Ramle pranë Tel Avivit, ku policia tha se një sulm i dyshuar me thikë kishte ndodhur pak më herët.

Haaretz raportoi në shtator se ministri urdhëron shoferët e tij të kryejnë kundërvajtje në trafik. Shefi i policisë së qarkut qendror Avi Biton tha se një burrë 21-vjeçar, i cili thuhet se ishte i paqëndrueshëm mendërisht, kishte goditur me thikë një grua 19-vjeçare.

Ai tha se i dyshuari kishte tentuar të largohej nga vendi i ngjarjes kur një civil e qëlloi dhe e “neutralizoi” atë, pa shpjeguar më tej. Shërbimi i ambulancës i Izraelit tha se gruaja ishte e vetëdijshme, por në gjendje të rëndë dhe u dërgua në spital për trajtim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts