Malajzi, mbyllet qendra e vaksinimit ku 204 punonjës u infektuan me COVID-19

Një qendër vaksinimi kundër koronavirusit të ri (COVID-19) në Malajzi u mbyll përkohësisht pasi 204 punonjës rezultuan pozitiv me COVID-19.

Ministri për Imunitetin Kombëtar COVID-19, Hayri Jemaleddin njoftoi se të gjithë punonjësit në qendër u testuan pasi dy prej tyre treguan simptoma të COVID-19 më 10 korrik në IDEAL Convention Center, e cila përdoret si një qendër vaksinimi në qytetin e Shah Alamit.

Hayri theksoi se si rezultat i testeve, COVID-19 u vërejt tek 204 punonjës dhe se qendra e vaksinimit u mbyll përkohësisht.

Në Malajzi, ku administrohen rreth 300 mijë vaksina kundër COVID-19 në ditë, 11.366.710 persona deri më tani kanë marrë dozën e parë dhe të dytë.

Në vend gjithsej 844.870 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 6.260.

Numri i rasteve ditore me COVID-19 varion rreth 8.000 e më lartë.//AA

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *