“Mallkimi” i Johanesburg, kryebashkiaku i sapozgjedhur vdes në aksident me makinë, paraardhësi humbi jetën nga COVID-19

AFRIKA E JUGUT

Kryebashkiaku i sapozgjedhur i Johanesburg në Afrikën e Jugut, Jolidee Matongo ka ndërruar jetë tragjikisht në një aksident me makinë.

Më 10 gusht ai mori besimin e qytetarëve, por nuk e drejtoi dot qytetin më shumë se 1 muaj.

Matongo ishte me origjinë nga Zimbabve, por i ati kishte emigruar në Afrikën e Jugut për të jetuar.

Duket se Johanesburg është i mallkuar. Matongo e mori detyrën pasi ‘paraardhësi’ vdiq nga COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *