Mançester Siti-Atletiko Madrid, publikohen formacionet zyrtare. Simeone lë yjet e sulmit në stol

Mançester Siti dhe Atletiko Madrid luajnë sot aktin e parë të një përballje të ethshme çerekfinale mes dy ekipeve. Një sfidë e veçantë pasi përballen dy stile të kundërta loje të takticienëve Guardiola dhe Simeone.

guardiola simeone

Trajneri spanjoll ka vendosur të hedhë në fushë një rreshtim ofenisv, pa pika referimi para, me treshen Mahrez-Bernardo Silva-Sterling që vepron në gjithë vijën e sulmit. Ndërsa Gabriel Zhezus, Foden e Grilish e nisin nga stoli.

Në stol janë edhe Luis Suarez, Korrea, Lemar e Hermoso në radhët e Atletikos, me Simeonen i cili ka preferuar një lojë me tipare mbrojtëse për sfidën e parë të skuadrës së tij, ku shpejtësia e Grizman e Zhoao Feliks duhet të krijojë problemet për prapavijën angleze.

FORMACIONET ZYRTAREasdsdsasd

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com