“Mandati i LSI-së u vodh në tavolinë”/ Braimllari: Në 24 qendra votimi në qarkun e Beratit, janë vërtetuar 115 shkelje të rënda


Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari të premten deklaroi se i gjithë procesi i trajtimit të ankesave të LSI-së nga ana e KAS, vërtetoi se mandati i LSI-së është grabitur në tavolinë.

braimllari

Përmes një shënimi në rrjetin social Facebook, Braimllari thekson se në 24 qendra votimi në qarkun e Beratit, të vertetuara ka 115 shkelje të rënda, të cilat tregojnë qartazi ndërhyrjen në proces dhe brenda në kuti.

Vendimmarrja e KAS, për të quajtur të vlefshme 24 qendra votimi të mbushura nga Rilindja të faktuara dhe të vërtetuara nga procesverbalet dhe nga informacioni zyrtar, i firmosur nga numëruesit dhe komisionerët e PS vërtetoi të gjitha pretendimet tona”, citohet nga shënimi i tij në Facebook.

Sipas tij, është i vërtetuar fakti kriminal që 19 shtetas votojnë 54 herë, ndërkohë që ka me qindra informacione të tjera për votime të së njëjtës natyrë në të gjitha qendrat e votimit në qarkun e Beratit.

Duke shtuar më tej se ka më shumë fletë votimi në kuti sesa votues, në Berat dhe në të gjithë Shqipërinë.

Deklarata e plotë:

I gjithë procesi i trajtimit të ankesave të LSI nga ana e KAS vërtetoi se mandati i LSI është grabitur në tavolinë.

Vendimmarrja e KAS, për të quajtur të vlefshme 24 qendra votimi të mbushura nga Rilindja të faktuara dhe të vërtetuara nga procesverbalet dhe nga informacioni zyrtar, i firmosur nga numëruesit dhe komisionerët e PS vërtetoi të gjitha pretendimet tona.

Në 24 qendra votimi në qarkun e Beratit të vertetuara ka 115 shkelje të rënda të cilat vërtetojnë qartazi ndërhyrjen në proces dhe brenda në kuti.

Është i vërtetuar, fakti kriminal që 19 shtetas votojnë 54 herë ndërkohë që ka me qindra informacione të tjera për votime të së njëjtës natyrë në të gjitha qendrat e votimit në qarkun e Beratit.

Është vërtetuar që ka më shumë fletë votimi në kuti sesa votues, në Berat dhe në të gjithë Shqipërinë.

Është vërtetuar që janë dorëzuar kuti me fletë votimi më shumë sesa janë marrë në dorëzim. Pra, edhe një herë kutitë janë mbushur nga Rilindja duke na kthyer pas në kohët më të errëta të zgjedhjeve në Shqipëri.

Këto fakte tronditëse, nuk janë marrë parasysh nga KAS, i cili heshti duke zbatuar një urdhër politik dhe u bërë pjesë e shkatërrimit të procesit zgjedhor dhe grabitjes së mandatit të LSI.

Ne nuk do të ndalemi, do ta vazhdojmë betejën tonë në Kolegjin Zgjedhor ku do të paraqesim fakte konkrete për pavlefshmëri të procesit. LSI është e vendosur për t’i shkuar deri në fund zbardhjes të së vërtetës dhe për të çuar në vend vullnetin e qytetarëve.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.