Maqedonia e Veriut prezanton trajnerin e ri, njihuni me pasuesin e Angelovskit (Emri)

Federata e MaqedonisĂ« sĂ« Veriut ka prezantuar kĂ«tĂ« tĂ« enjte Bllagoja Milevskin trajnerin e kombĂ«tares  si pasuesin e Angelovskit, i cili u largua nga drejtimi i pĂ«rfaqĂ«sueses pas pĂ«rvojĂ«s historike nĂ« Euro 2020.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), Muamed Sejdini, gjatë prezantimit deklaroi se objektivi me trajnerin e ri është kualifikimi në Kampionatin e ardhshëm Europian, në vitin 2024.

“DituritĂ« tuaja, pasioni dhe pĂ«rvoja juaj pa dyshim do tĂ« kenĂ« ndikim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m nĂ« zhvillimin e futbollit nĂ« Maqedoni. Vjen nĂ« pozicionin e seleksionuesit tĂ« pĂ«rfaqĂ«sueses tonĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«, i pĂ«rgatitur plotĂ«sisht pĂ«r suksese dhe fitore tĂ« reja. Ti je njeriu qĂ« rigjeneroi gjakun e futbollit tĂ« MaqedonisĂ«, krijove njĂ« grup tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m tĂ« futbollistĂ«ve, tĂ« cilĂ«t pas vetes kanĂ« paraqitje nĂ« dy Kampionate Europiane, me tĂ« rinjtĂ« dhe seniorĂ«t. Gjithashtu jemi tĂ« sigurt se kjo rrugĂ« do tĂ« vazhdojĂ«. PĂ«rfaqĂ«suesja e MaqedonisĂ« tashmĂ« tregoi se ka forcĂ« dhe kualitet. Tani gjĂ«ja mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« tĂ« tregojmĂ« karrakter tĂ« fortĂ« dhe pĂ«rsĂ«ri t’i gĂ«zojmĂ« tifozĂ«t tani”, – tha Sejdini mes tĂ« tjerash nĂ« konferencĂ«n pĂ«r shtyp.

Ndërsa Bllagoja Milevski premtoi angazhim maksimal për suksese të reja të ekipit përfaqësues.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.