Marina ruse bëhet gati për të treguar forcën (Foto)

20:14 18/07/2021

Rusia shpalosi ‘muskujt’ e saj detar të Dielën, në provat e dyta që paraprijnë Paradën gjigande Detare e cila do të mbahet javën e ardhshme në Shën Petërsburg.

Ky event i përvitshëm është një festë kombëtare që mbahet të dielën e fundit të Korrikut dhe ku Rusia tregon arsenalin e saj më të fundit të armëve e pajisjeve ushtarake, tokësore, ajrore e detare.

Nëndetëse, luftanije, avionë luftarakë etj, u panë në provën e zhvilluar në Gjirin e Finlandës këtë të diel.

Dita e Marinës, e cila këtë vit do të mbahet më 25 Korrik, në të shkuarën ishte anuluar nga Bashkimi Europian, në vitin 1980, përpara se të rikthehej në 2017-n nga Presidenti Vladimir Putin./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.