Marine Le Pen rizgjidhet në krye të së djathtës ekstreme në Francë

Marine Le Pen, është rizgjedhur si kryetare e të djathtës ekstreme në Francë.

Rikonfirmimi i saj ndodhi gjatë kongresit të partisë. Sipas mediave të huaja, rezultatet e sondazheve nuk kanë lënë “shije të mirë” te Le Pen.

Rezultatet ngritën pikëpyetje në lidhje me strategjinë e Le Pen për përpjekjen për të “rregulluar imazhin” e partisë së saj dhe për ta pozicionuar atë si një forcë më e zakonshme e djathtë.

Por ajo nuk u përball me asnjë sfidë për udhëheqjen e partisë, me kërkimin e saj për një mandat të katërt duke fituar mbështetjen e 98,35 për qind të anëtarëve në një votim online dhe postar, njoftoi RN në ditën e dytë të kongresit të saj në qytetin jugor të Perpignan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.