“Marrëdhënia jonë është shumë korrekte”, Meta flet për Berishën: Akuzat për kullën? Histori qesharake! Duan të heqin vëmendjen nga…

marredhenia jone eshte shume korrekte meta flet per berishen akuzat per kullen histori qesharake duan te heqin vemendjen nga
marredhenia jone eshte shume korrekte meta flet per berishen akuzat per kullen histori qesharake duan te heqin vemendjen nga

TIRANË

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka folur sot në studio ne News24 dhe për marrëdhënien me ish-kryeministrin Sali Berisha. Meta tha se marrëdhënia mes tyre është shumë korrekte dhe parimore. Sa i përket akuzave për kullën “Mali i Tiranës”, Meta i cilësoi histori qesharake dhe me qëllim për të hequr vëmendjen nga çështja e inceneratorëve.

“Marrëdhënia jonë është shumë korrekte. Marrëdhëniet e mia me z. Berisha kanë qenë shumë të mira dhe do të vazhdojnë të mbeten të tilla sepse janë raporte të hapura, parimore dhe të sinqerta që kanë në fokus vetëm interesin e vendit dhe të demokracisë.

Kulla? Janë histori tërësisht qesharake. Askush nuk duhet të shpërqendrohet në këto momente nga kryeafera e inceneratorëve. E shoh çështjen e kullave një çështje për të hequr vëmendjen nga inceneratorët që është një kryaferë që vetëm sa është gërvishtur pasi kemi të bëjmë me një grup kriminal dhe janë bërë ligje enkas.

Edhe vetë Ministria e Financave e pranon që në thesar firmosin fatura që nuk kanë mundësi kurrë t’i vlerësojnë. Janë qindra miliona euro. Është shpikje e qeverisë për të vjedhur paratë publike. LSI ka qenë gjithmonë e shqetësuar për koncesionet dhe që në 2014 kemi paraqitur një projektligj për të vendosur filtra”, deklaroi Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts