Marrëveshja e grurit, ministri i Jashtëm turk shkon në Kiev javën e ardhshme

marreveshja e grurit ministri i jashtem turk shkon ne kiev javen e ardhshme

Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan do të udhëtojë në Kiev javën e ardhshme për të diskutuar marrëveshjen e grurit, të arritur në korrik të vitit të kaluar në Stamboll, me autoritetet ukrainase.

Kjo është raportuar nga dy burime të mirëinformuara të cituara nga Middle East Eye.

Misioni i Fidanit pason vendimin e Ukrainës për të eksploruar rrugë alternative për të eksportuar drithërat e saj pas vendimit të Moskës për t’u tërhequr nga marrëveshja muajin e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts