“Marrëveshjet të zbatohen sa më parë”, Lajçak: Mosbesim mes Kosovës dhe Serbisë në rrugën drejt normalizimit të raporteve

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, ka thënë të enjten se palët nuk janë duke i besuar njëra-tjetrës në rrugën drejt normalizimit të raporteve. “Të dyja palët na thonë: le të bëjë pala tjetër atë që ju dëshironi ta bëjë, dhe ne premtojmë që do ta bëjmë pjesën […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts