Marrin fund dilemat, zbulohet se kur do të publikohet kalendari i Kategorisë së Dytë





Merr fund dilema e shortit të Kategorisë së Dytë. Gjatë ditës së sotme Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar klubet pjesëmarrëse se nesër në ambjentet e stadiumit “AIR Albania” në orën 14:00 do të publikohet kalendari i sezonit të ri futbollistik 2021/2022.

kategoria_dyte_cover

Kampionati do të përbëhet nga 25 skuadra dhe do të ndahet nga dy grupe A dhe B.

Vlen të theksohet se Partizani B ka hequr dorë nga gara dhe nuk dihet ende nëse edhe ekipi i Valbonës do të vazhdojë për shkak të financave.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al





Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.