Site icon Bota Sot News

Masa ndaj ish-ministrit Beqaj/ Ish-kryeprokurorja Imeraj për koncesionin e sterilizimit: Pavarësisht hetimeve, pagesat e fryra vazhdojnë. Duhet të…

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj e ftuar në emisionin “Open” në News24 foli për koncesionin e sterilizimit dhe masën ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj.

Imeraj u shpreh edhe pse hetimet vijojnë, pavarësisht nga pagesat e fryra ato vazhdojë të bëhen, teksa mori si shembull edhe çështjen e inceneratorëve.

[embedded content]

“Shpërdorimi i detyrës është një vepër që mund të fushës çdo vepër aty. Në rastin konkret të shohim faktin penal, mungesa ose mosveprimi i Beqajt për konfliktin e interesit me Rrapajt dhe Rrjepaj, leninë dhe krijimin e kushteve të favorshme për atë që të do fitonin trenin. Pra me pak fjalë mungesa e konkurrencës së drejtë. Mënyra se si është zbatuar koncesioni i sterilizimit ka probleme.

Ajo që duhet bërë sot e tutje në thelb është një veprimtari që vazhdon. Po të marrim shembull inceneratorët, paratë vazhdojnë e paguhen. Pavarësisht nga pagesat e fryra këto pagesa vazhdojnë. Çfarë kemi zgjidhur nga këto hetime? Interesi publik është që këto para të mos paguhen kot së koti.”, u shpreh ajo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love
Exit mobile version