Masa për Berishën, reagon Noka: Hapa tipikë të viteve ‘45, po tentojnë të instalojnë diktaturën me dhunë

masa per berishen reagon noka hapa tipike te viteve 45 po tentojne te instalojne diktaturen me dhune
masa per berishen reagon noka hapa tipike te viteve 45 po tentojne te instalojne diktaturen me dhune

Deputeti demokrat, Flamur Noka e ka quajtur vendimin e GJKKO-së për masën e sigurisë ndaj Sali Berishës si hap tipi i viteve ‘45. 

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, Noka shkruan se shumica po tenton të instalojë diktaturën në vend. 

Statusi i Nokës

Demokracia në rrezik.

Neodiktatura, në pamundësi për të zhdukur opozitën me të gjitha format e përdorura deri tani, vendosi të hedhë hapat tipike të viteve 1945… ndaj liderit të saj.

Po tentojnë të instalojnë me dhunë diktaturën dhe likujdojnë po me dhunë opozitën. Asgjë nuk na step.

Përballja me regjimin është rruga e çdo njeriu të lirë që lirisë i thote liri, dhe demokracisë i thotë demokraci.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts