Masakër mjedisore në Dajç/ Gjenden të ngordhur në një kanal një numër i madh peshqish, IKMT nis inspektimin (Foto)

Një numër i konsiderueshëm peshqish janë gjetur të ngordhur ditën e sotme në një kanal në fshatin Kodhel, pjesë e njësisë administrative Dajç.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për BalkanWeb, se janë rreth 800 metër kanal me peshq të ngordhur.

Menjëherë IKMT Lezhë në bashkëpunim me forcat policore kanë mbërritur në vendngjarje për inspektimin e zonës. Nga vëzhgimet paraprake nuk është konstatuar ndonjë subjekt industrial apo individ qe mund të ketë hedhur lëndë helmuese. Ndërkohë janë marrë kampione të ujit për t’u dërguar për analiza të thelluara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts