Masakra në Moskë, Kremlini: Presidenti po informohet për ngjarjen, Putin urdhëroi…

masakra ne moske kremlini presidenti po informohet per ngjarjen putin urdheroi
masakra ne moske kremlini presidenti po informohet per ngjarjen putin urdheroi

Presidenti rus Vladimir Putin po merr përditësime të vazhdueshme mbi situatën në Moskë pas sulmit në sallën e koncerteve Crocus, sipas Dmitry Peskov, zëdhënës i Kremlinit.

“Vladimir Putin u informua për fillimin e të shtënave në minutat e para të asaj që ndodhi në Sallën e qytetit Crocus,” tha Peskov.

“Presidenti vazhdimisht merr informacion për atë që po ndodh dhe për masat që po merren përmes të gjitha shërbimeve përkatëse. Kreu i shtetit dha të gjitha udhëzimet dhe urdhrat e nevojshme,” shtoi ai.

Vetëm disa ditë më parë Vladimir Putin siguroi mandatin e tij të radhës si President i Rusisë duke marrë mbi 87% të votave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts