Masat anti-Covid, vijojnë radhët e gjata në pikën kufitare të Morinës (Foto)

Masat e reja të qeverisë së Kosovës për të parandaluar përhapjen e koronavirusit po vazhdojnë të shkaktojnë kolona të gjata me makina në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Në fotot e siguruara nga LSA duken rradhët e gjata të makinave.

Foto1

Prej 5 ditësh qytetarët e Kosovës u duhet të paraqesin dëshmi të vaksinimit apo teste negative jo më të vjetra se 72 orë.

Foto2

Personat që nuk kanë këto dëshmi të kërkuara nga autoritetet kanë deklaruar se do të izolohen për 7 ditë ashtu dhe siç kërkohet.

Foto3

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *