Mashtronte shtetasit italianë për të investuar në Bitcoin, pranga të riut shqiptar

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar sot në Itali, pasi akuzohet se ka mashtruar disa shtetas italianë për të investuar në monedhat dixhitale Bitcoin.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, i riu shqiptar paraqitej si ndërmjetës  dhe me bashkëpunimin e disa bashkë autorëve të tjerë nxisnin klientë nga qytete të ndryshme të bënin investime në monedhat dixhitale.  Kryesisht investonin qytetarë nga Piacenza, Piza dhe Cagliari.

Sakaq i riu shqiptar ndodhet në paraburgim, në pritje të masës së sigurisë nga drejtësia shqiptare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts