Matthew Palmer: Kosovës i takon të vendos për lokacionin e ambasadës, e jona do të vazhdojë të mbetet ne Jerusalem

Ndihmës Sekretari Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka thënë se Kosova duhet të vendos vetë për lokacionet e ambasadave.

I pyetur për presionin e Turqisë në lidhje me vendosjen e ambasadës në Jerusalem, Palmer tha se Ambasada e SHBA-ve është e vendosur në Jerusalem

“Ne e shohim Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Ambasada jonë është e vendosur në Jerusalem. Ky është qëndrimi ynë dhe ky nuk do të ndryshojë”, tha Palmer në RTV Dukagjini.

“Me të vërtetë i takon qeverisë së Kosovës dhe autoriteteve tjera të Kosovës për të vendosur se ku duhet të jetë ambasada”, ka thënë Palmer.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.