“Mbaroi! Faleminderit Zotit!”, deputeti laburist ironizon dorëheqjen e dy ministrave të Johnson

Chris Bryant, deputeti laburist dhe Kryetari i Komitetit të Standardeve të Commons ka reaguar në lidhje me dorëheqjet e fundit në kabinetin qeveritar të Johnson. Ministri i Financave, Rishi Sunak dhe ai i Shëndetësisë, Sajid Javid dhanë dorëheqjen, duke tronditur kështu qeverinë britanike.

Përmes një mesazhi në Twitter Bryant nuk e kurseu ironinë për dorëheqjet duke mos e fshehur entuziazmin. “Mori fund! Faleminderit Zotit për këtë. Amen dhe Aleluja”, shkruan deputeti.

Ai ka bërë thirrje për zgjedhje të përgjithshme, duke thënë: “Të gjithë këta njerëz duhet të kishin dhënë dorëheqjen muaj më parë. Ata kanë qenë bashkëfajtorë gjatë gjithë kohës.”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.