Mbërrijnë në Elbasan një ekip me 10 sportistë elitarë nga Ukraina


PANORAMA SPORT/ Lufta në Ukrainë ka bërë që shumë federata dhe shtete të ndryshme të solidarizohen duke akomoduar njerëz të këtij populli në vendet e tyre.

1646055205_flamuriukraineshqiperi

Në Shqipëri kanë ardhur një ekip me 10 atletë dhe sportistë elitarë nga Ukraina, të cilët janë vendosur në qytetin e Elbasanit.

Atletët do të akomodohen për një periudhë të pacaktuar dhe do të stërviten në stadiumin “Elbasan Arena”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.